Infolinia: +48 792 617 936

Aktualności

    Home / "Aktualności"

Kwi 21, 2017

Wręczenie not identyfikacyjnych

Wręczenie not identyfikacyjnych

– Oddanie honoru bestialsko zamordowanym 70. lat temu bohaterom walki o wolną ojczyznę jest dniem spełnienia obowiązku przez państwo polskie – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości ogłoszenia nazwisk 12 kolejnych zidentyfikowanych ofiar totalitaryzmów.

Kwi 1, 2017

Wizyta Ministra Zdrowia

Wizyta Ministra Zdrowia

Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł wizytował dziś w Szczecinie. Po zakończeniu konferencji pt. “Koordynowana opieka nad kobietą w ciąży, podczas porodu i połogu w kontekście ustawy +Za Życiem+” na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym odwiedził siedzibę Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów. – To ..

Mar 24, 2017

Prof. Parson rozpoczyna współpracę z PUM

Prof. Parson rozpoczyna współpracę z PUM

Dziś w Sali Senatu PUM przy ul. Rybackiej 1 odbyło się uroczyste podpisanie listu intencyjnego pomiędzy Pomorskim Uniwersytetem Medycznym w Szczecinie a prof. dr. Waltherem Parsonem (Institute of Legal Medicine, Medical University of Innsbruck) w zakresie badań genetycznych o charakterze ..

Mar 6, 2017

I Ogólnopolskie Sympozjum Genetyczne Identyfikacji Osobniczej

I Ogólnopolskie Sympozjum Genetyczne Identyfikacji Osobniczej

Sympozjum: “Identyfikacje osobnicze w aspekcie katastrof masowych i ofiar zbrodni systemów totalitarnych” W dniach 3-5 marca 2017r. odbyło się I Ogólnopolskie Sympozjum Genetyczne Identyfikacji Osobniczej, którego tematem przewodnim były doświadczenia zespołów badawczych z całej Polski. Omówione zostawały etapy prac badawczych ..

Mar 1, 2017

Odznaczenia Prezydenta RP

Odznaczenia Prezydenta RP

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Prezydent Andrzej Duda nadał odznaczenia państwowe zasłużonym dla niepodległości Polski. Uhonorowane zostały także osoby pielęgnujące pamięć o tamtych wydarzeniach. Podczas uroczystości, która odbyła się 1 marca 2017 roku w Pałacu Prezydenckim, za wybitne ..

Lut 28, 2017

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W związku z nadchodzącym w środę Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych zespół Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów z dumą informuje o identyfikacji i przywróceniu godności kolejnym kilkunastu ofiarom. Polska Baza Genetyczna Ofiar Totalitaryzmów prowadzi badania od 4 lat. W tym ..