Infolinia: +48 91 46 61 857

DLA RODZIN

    Home / DLA RODZIN

Szanowni Państwo,

w tym miejscu znajdziecie Państwo informacje dotyczące bazy materiału porównawczego.

Wymaz

Materiał do bazy mogą przekazać wszystkie osoby których bliscy zginęli w wyniku zbrodni systemów totalitarnych (1939-1956). Materiał pobrany od Państwa zostanie umieszczony w Polskiej Bazie Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów i będzie wykorzystany do badań identyfikacyjnych. Do badań genetycznych zabezpieczany jest materiał w postaci wymazu z jamy ustnej.

video
play-sharp-fill

Poniżej znajdziecie Państwo formularze do pobrania oraz informacje w jaki sposób możecie Państwo sami pobrać próbki. Zestawy do pobrania materiału zostaną wysłane do Państwa po zgłoszeniu się poprzez infolinię pod numerem: +48 91 46 61 857 lub poprzez pocztę elektroniczną e-mail: pbgotpum@sci.pum.edu.pl.

W zestawie do pobrania materiału znajdziecie Państwo:

  • dwa opakowania z wymazówkami,
  • parę rękawiczek,
  • dwa pudełka na wymazówki,
  • protokół pobrania materiału genetycznego,
  • ankietę historyczną i medyczną,
  • koperta zwrotna.

Należy wypełnić protokół pobrania materiału genetycznego oraz ankiety. Przed pobraniem proszę nałożyć rękawiczki. Proszę otworzyć pakiet z wymazówkami, wymazówkę należy umieścić w ustach (końcówką opatrzoną wacikiem) oraz potrzeć przez 10 sekund wewnętrzną stronę policzka. Materiał pobieramy na wszystkie 4 wymazówki. Wymazówki po pobraniu materiału umieszczamy w kartonowych pudełeczkach po dwie wymazówki w każdym pudełku.Tak pobrany materiał wraz z protokołem pobrania umieszczamy w kopercie zwrotnej i odsyłamy.

Poniżej znajdą Państwo formularz w formacie PDF, gotowy do ściągnięcia i wypełnienia. Zachęcamy także do skorzystania z formularza online.

pdfPOBIERZ: Ankieta